Advert
ŞİMŞEKLERE SAKIN OLA Kİ ŞİMŞEK ÇAKTIRMAYIN!..
BÖLGE

ŞİMŞEKLERE SAKIN OLA Kİ ŞİMŞEK ÇAKTIRMAYIN!..

(central unit in the text - in the middle)

Adana Demirspor’un 2. Başkanı İmam Gazi Hırdağı’nın genel  değerlendirme  yaptığı  basın toplantısında söylediklerini not aldık,
Toplam borçlarının 36 milyon lira olduğunu söylüyor.
Bu yıl harcanan paranın miktarı 26 milyonmuş. Bu 26 milyonun 16 milyonu yönetim tarafından verilmiş... 10 milyon da dönüşümsüz gelmiş.
Topluyorsunuz 16 ile 10’u ediyor 26 milyon... 36 milyon nereden çıktı?  
Üstelik 10 milyon geri dönüşümsüz... Yani bağış…
Açıklamanın bu bölümünde bir eksiklik var… Muhasip üyeler ve muhasebeden anlayanlar bunu daha net şekilde kamuoyuna açıklamalıdırlar..
Gelelim ikinci konuya..
2. Başkan İmam Gazi Hırdağı, Mehmet Gökoğlu’nu tek adam olmak istemesini veya öyle bir uygulama içinde olduğunu  söylüyor... Üstelik yeniden adaylığı düşündüğü de dilden dile dolaşıyor..
Biz zannetmiyoruz... Küme düşmekten mucize sonucu kurtulan bir takımın başkanı, yeniden aday olmamalı... Adana Demirspor deneme tahtası değildir.
Ama, Adana Demirspor Başkan ve yöneticilerinin toplu olarak Adana Demirspor ve Adana kamuoyuna, bir hesap verme sorumluluğu vardır..
Olanlar, bitenler, harcanan paralar, nereye harcandığı konusunda şeffaf bir açıklama yapmak, Adana Demirspor Başkan ve yöneticilerinin öncelikli sorumluluğudur…
Bu açıklama basın huzurunda soru-cevap şeklinde olursa değer bulur..
Olmaması, şimşeklerde şimşek çıkmasına yolaçabilir.. Bizden uyarması..
Gelelim yeni sezona…
Adana Demirspor, bu yıl çektiğini, gelecek sezonda da çekerse kamuoyunun tepkisi çok büyük olur…
Şimşekler susmasını da bilir, kusmasını da..
O nedenle macera peşinde koşanlar, bu heveslerinden vazgeçsin kafaları karıştırmasın…
Arkadaşlarımız, önceki  gün bir önceki başkan sayın Sedat Sözlü’yü davet etmişler, Adana Demirspor’un geleceğe yönelik düşüncesiyle ilgili olarak..
Sohbet ettik... Adana Demirspor’u çok seviyor… Konuşurken, merhum Muharrem  Gülergin’i, Füze Selami (Tekkazancı) merhum Muhammed  Kaymak, Orhan Dıemirdal’ı hatırladık… Gecesini gündüzüne katan Adem Atılgan, Atilla Şahin gibi isimler geçti gözümüzün önünden…
Meğer, Sedat Sözlü de tam bir Adana Demirspor hayranıymış… Sporun içinden gelmek bir yana, sporla ilgili geniş bilgi ve donanıma sahip… Futbolun içinde değil, tam göbeğinde…
Neden Kulüp Başkanlığına yeniden aday olmadığını sorduk, pek açık vermedi ama ağabeyinin Anakent Belediye Başkanı olmasından kaynaklandığı anlaşılıyor gibiydi..
Tamam da, hem  futbolu hem Adana Demirspor’u bu kadar seviyorsa kaçmamalı, kaçamamalı…
Hatırlar mısınız Selahattin Çolak Adana Bediye Başkanı iken, gıyabında Adana Demirspor Başkanı seçildi. Hatta bunun arkasında parmağımın olduğunu düşündü… Bir süre küs kaldık..
Ama iyi ki öyle olmuş... Adana Demirspor aynı yıl  şampiyon oldu..
Yani Sedat Sözlü böyle bir emrivaki ile karşılaşabilir…
Ama en güzeli “Ben buradayım, varım Adana Demirspor ve taraftarlarının arkasındayım” demek... Daha bir başkadır gönüllü askerlik… Biz Şimşekleri iyi tanırız vefalıdırlar ve hiç unutmazlar..
Muhammed Kaymak’ı unutmadıkları gibi..
Adana Demirspor, macera arayanlara, şan-şöhret peşinde koşanlara değil, Mavi-Lacivertli  renklerden heyecan duyanlara teslim edilmelidir ve bu da Sedat Sözlü gibiler olmalıdır..

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Her şey güzel Adana’mız için”
“Her şey güzel Adana’mız için”
Güneş bebek
Güneş bebek "yutkunabilmek" için yardım bekliyor