Advert
BAHÇELİ NEYAPMAK İSTİYOR?
Nevzat UÇAK

BAHÇELİ NEYAPMAK İSTİYOR?

(central unit in the text - in the middle)

"Cezaevindeki hayat, insan onuruyla pek bağdaşmayan bir hayattır. Bu zemini işledikleri takdirde Türkiye, büyük bir felakete sürüklenebilir. Gezi olaylarından çok daha korkunç ve çok daha gaddar olur." 

   Diyor.. Bunu devlet bilmiyor, ama sayın Bahçeli biliyor. Nasıl oluyor? Bildiği bir şey varsa, hükümetin ortağı gibi anlatsın Adalet Bakanına, Başbakan’a, hatta Cumhurbaşkanına.. Demek ki durum vahim... Çünkü gerekçelerini yetkililerle değil, basın-yayın aracılığıyla kamuoyuyla paylaşıyor... Nedir o gerekçeler?

“Terörden tutuklular için gayret göstereceğiniz yerde 235 bin gariban var cezaevinde bunlarla uğraşın dedik. Cezaevlerindekilerin belli bir oranı PKK ve FETÖ’den. Kalanları adi suçlu ve kader kurbanı. Canileri, istismarcıları ayıkladıktan sonra kalanları gözümüzün önüne getirin. Bunların büyük bir kısmı çocuk, genç. Cezaevindeki hayat, insan onuruyla pek bağdaşmayan bir hayattır. Bu zemini işledikleri takdirde Türkiye, büyük bir felakete sürüklenebilir. Gezi olaylarından çok daha korkunç ve çok daha gaddar olur. Cezaevindekiler kader kurbanı olmaktan çıkıp FETÖ’nün, PKK’nın kurbanı haline gelir, seçime 1 hafta 10 gün kala bir talimat ile isyan başlatırlar ise ne olur? Kader kurbanı olan insanları ayıklayıp dışarı çıkartın, Türkiye biraz rahatlasın, rehabilite olsun. Bu teröristleri 2 kişilik 3 kişilik yerlerde tutuluyor, kader kurbanı olan suçluların koğuşuna birer ajanlarını gönderiyor bu teröristler ve onlar orada fitne yayıyor. Cezaevleri, Afrin’de atılan bombalardan daha tehlikeli bir bombadır.”

Böyle diyor sayın Bahçeli... Durum gerçekten vahim mi, yoksa danışıklı döğüş mü?

Kamuoyunun tansiyonunu düşürüp, oya tahvil projesi değilse, sayın Bahçeli, elindeki bilgi ve belgeleri kamuoyuyla olmasa bile devletle paylaşmak zorundadır.

Diyor ki, “Cezaevleri, Afrinde atılan bombalardan daha tehlikeli bombalardır”

O zaman hükümetin olağanüstü toplanması gereken bir durum vardır…

Tabii bu bir senaryo değilse ve arkasında bir proje yatmıyorsa...

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ADAPADER’den Vali Demirtaş’a üniformalı teşekkür
ADAPADER’den Vali Demirtaş’a üniformalı teşekkür
Sabah saat 06 Soner Çetin halkın sorununu dinliyor
Sabah saat 06 Soner Çetin halkın sorununu dinliyor