Advert
Artık yeter!
Emrah TUNÇ

Artık yeter!

(central unit in the text - in the middle)

Türkiye son günlerde ardı ardına gelen çocuk cinayetleri ve çocuk kaybolma haberleri ile sarsıldı. Hepimizi can evinden vuran Eylül ve Leyla’nın ölüm haberleri hepimizin yüreğini dağladı. O güzel gözlü güzel yüzlü minik meleklerin vahşi cinayetlere kurban olarak bu dünyadan göçüp gitmeleri içimizden bir şeyleri aldı götürdü.

Evladı olsun olmasın içinde insan sevgisi, Allah korkusu ve merhamet olan herkes onların bulunması günlerce dua etti. Hepimiz elimiz yüreğimizde gelecek müjdeli haberleri bekledik. Aklımıza hiç kötü şeyleri getirmemeye çalıştık. Onların oyun yaptığına ve ansızın çıkıp geleceklerine inandırdık kendimizi aslında inanmak istedik…

Ancak kötü haberler arka arkaya geldi. Önce minik meleğimiz, hayat dolu yavrumuz Eylül’ün acı haberini aldık, yıkıldık, kahrolduk. Ölümünün detaylarını öğrendikçe insanlığımızdan utandık. Minik bir bedene yapılanları kabullenemedik. Daha sonra güzeller güzeli Leyla’nın acı haberi geldi. Daha otopsi raporları netleşmeden yapılan ilk açıklamalarda vücudunda darp izlerinin olduğu belirtildi.

Düşünebiliyor musunuz minicik bir bedene yapılan darp izlerini!  Aklınız alıyor mu?

Benim almıyor, almayacak ta! Ne istedin çocuktan aşağılık yaratık. Gücün o savunmasız masuma mı yetti. Kim olduğun nasıl olsa ortaya çıkacak. O erkekliğini o zaman da göreceğiz.

Daha sonra Hatay’da kaybolan yavrumuz ve sayıları her gün artan kayıp, kaçırılan çocuklarımız. Yürek dayanır mı bu haberlere.

Aslında söylenecek o kadar çok şey var ki ancak burada söylemek istediklerimin hepsini dile getiremiyorum ama biliyorum ki sizler de aynı şeyleri söylüyorsunuz ve hissediyorsunuz.

Bu kaçıncı çocuk tacizi, tecavüzü, cinayeti… Irmak’ı hatırlıyoruz değil mi? Tecavüze uğradıktan sonra öldürülüyor, çuvala konup tenha bir yere gömülüyor. Eylül’de maalesef aynı kaderi paylaşıyor. Güzeller güzeli Leyla’da…

Şimdi gel gelelim bu çocuklara bu yavrulara kıyan aşağılık, namussuzlara verilmesi gereken cezalara. Tüm Türkiye tek vücut olduk ‘idam isteriz’ diyoruz. Evet idam isteriz ama öyle hemen değil. Yok öyle kolay ölüm size. Önce çektirdiğiniz acıları bir de siz çekin bakalım. Her gün aynı korkuyu yaşayın ve ölmekten beter olun. En sona idam etsinler geberip gidin.

Sizi toprak bile kabul etmeyecek ve o minikler bekleyecekler sizi orada haklarını almak için. Hesabın en adil ve cezanın en ağır olacağı orada bekliyorlar sizi hesaplaşmak için. Siz de bekleyin.

Buradan şu uyarıyı da bir kez daha yapmak istiyorum. Ne olur Allah rızası için çocuklarınızı tek bırakmayın, sokakta yalnız oynamasına izin vermeyin, kimseye emanet etmeyin. Aklı ermeyi başladığı andan itibaren telefonlarınızı ezberletin, karşı koymayı, çığlık atmayı öğretin. Ne olur bu acı olaylar bir daha yaşanmasın. İnanın kaldıracak, dayanacak gücümüz kalmadı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karaca: Yüreğir’e ‘vefa’ borcumu ödeme yolunda kararlıyım
Karaca: Yüreğir’e ‘vefa’ borcumu ödeme yolunda kararlıyım
Başsavcı Yurdagül: ‘’Devlet onlardan asla vazgeçmez”
Başsavcı Yurdagül: ‘’Devlet onlardan asla vazgeçmez”