Advert
Kenetlenelim…
Murat ÖZKARDEŞ

Kenetlenelim…

(central unit in the text - in the middle)

Evet bugünlerde parayla ilgili bir sorunumuz var; aslında para icadından bu yana sorun olmuş, savaşların bile başlangıç noktasında yer almıştır…

Amerika Başkanını fütursuz hamleleri, piyasalara yön verenlerin ceplerini düşünen hamleleri sonucu dolar yükseldi. Tabi bu yükseliş, ülkenin dış borcundan, özel sektördeki girişimcilere kadar birçok kesimin borç yükünün artmasına neden oluyor.

Yurt dışından gelen tüm ürünler zamlanıyor ya da zamlanacak… Hatta kırtasiyedeki kurşun kalemlerden bile zamlananlar var.

Hükümet tedbir almaya çalışıyor; başarılı olur veya olmaz. Tabi bu finansal saldırı eninde sonunda dinecek ve her şey eski haline dönecek. Önemli olan az hasarla atlatmak…

Burada mesele milli duruşumuzu gösterebilmektir.

“Krizi yaratan, cezasını çeksin” mantığıyla hareket etmek inanın ülkemizi daha da ekonomik dengesizliğe çeker.

Yapılması gereken ekonomiye yön verenlerin uyarılarını dinlemek. Ve partiler üstü  bir mantıkla hareket edip birlik ve beraberliği bozmadan bu ekonomik saldırıya karşı durmak.  Sen- ben, iktidar- muhalefet kavgasına devam edilirse, kriz daha da derinleşir.Ve bundan en büyük zararı yine fakir halk kitleleri görür.  Paramız ve ülkemizin ekonomik dengelerinin yeniden sağlanması için  kenetlenmemiz gerekiyor.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 ASKİ’den bir ilk daha
ASKİ’den bir ilk daha
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te