Advert
 GENELEV’E KAYYUM GELİYOR
Nevzat UÇAK

GENELEV’E KAYYUM GELİYOR

(central unit in the text - in the middle)

 

 

 

   Bursa Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Ahlak Büro ekipleri, Adana, Mersin ve İzmir”den getirdikleri kadınlara fuhuş yaptıran bir şebekeyi 6 ay boyunca takibe alıyor ve sonunda 14 şüpheliyi yakalıyor.. Sanıklar, sorgulamalarından sonra adliyeye sevkediliyor ve 11”i tutuklanıyor.

     Çete üyeleri, kadınları eskort siteleri üzerinden fuhuşa zorluyorlar ve günlük 50 bin lira kazanıyor, lüks hayat sürüyorlarmış..

     Suç Gelirleri ile Mücadele Büro Amirliği çete üyelerinin varlığına el konulması amacıyla soruşturma başlatmış. Bursa 1. Sulh Ceza Hakimliği de çeteye ait 16 lüks araç, 10 ev ile arsa ve şirket olmak üzere 3 milyon 298 bin lira değerindeki mal varlıklarına el konulmasına karar vermiş. Mahkeme gerekçeli kararında şöyle deniliyor; “2 gayrimenkulün Sosyal Konut (Genelev) olduğu, (her ne kadar şüphelinin adına kayıtlı olsa da üçüncü şahsa kiralanmış olabileceği hususunun atanan kayyum tarafından değerlendirilmesi), kayyum olarak görevlendirilmesi yapılacak olan kişilerin ilgili ilin Vergi Dairesi Başkanlığı’nca görevlendirilmesi”

 

     DÖNGEL KERHANESİ GİBİ

    Metin Akpınar’ınn başrolünü oynadığı “Döngel Kerhanesi” filmine benzemiyor mu ?

     Hatırlamayanlar için bir özet sunalım;

Bir randevuevi sahibi olan Bertan Bey, curcunalı işyerine renk katmak için dışardan kızlar getirir. Ama yasal olmayan yollardan gelen bu Rus hanımlar aniden ortadan kaybolur. Bütün işletme ailesini bir panik alır. Zira Rus mafyası borçlarını almak için her an kapıyı çalmak üzeredir. Ama ortada ne para vardır, ne de kızlar. Tek çare vardır: Bankadan kredi alarak borcu ödemek. Mafya belasından bu şekilde kurtulurlar ama sırada bankanın ödeme günü vardır. Borç ödenemez ve genelevin sahibi banka oluverir. Bertan ve çalışanları derin bir sükunete gömülür. Sessizlik Ankara’dan gelen şok bir haberle bozulacaktır. Bu kez de banka el değiştirmiştir. Devletin el koyduğu bankanın elinde olan işyerlerinden bazıları satışa çıkarılır. Bunların en başında da Döngel vardır. Ama işletmenin daha fazla kâr etmesi ve bütün borçlarını kapatması gerekmektedir. Filmde Metin Akpınar ve Ahmet Uğurlu gibi usta oyuncuların yanı sıra, son zamanların en renkli isimlerinden, Zekeriya Beyaz da rol alıyor.

KİMLER KAYYUM OLACAK ?

   Durum öyleyken böyle..Şimdi merakla beklenen şu Genelev”in kayyum”u kimler olacak?

  Bugünleri de gördük..Her tarafa kayyum. Eksiğimiz Genelev”e kayyum du.. O da oldu. Haydi hayırlısı..

 

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

 

 

SIKIYSA KONUŞ ROSSMANN

   Almanya”mdaki  ZDF kanalının görevlisi, dünya çapında ünlü Rossmann marketler zincirinin sahibi Dirk Rosmann ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan”la ilgili bir röportaj yapmak istiyor. Rossmann, televizyon görevlisine, ailesinden ve Türk çalışanlarından uyarı aldığını belirterek “Eğer düşündüklerimi açık bir şekilde söylersem, Türkiye”ye giremem” diyor ve röportajı reddediyor.

  Sunucunun, "Türkiye'de 1700 ile 2000 arasında çalışanınız var. Neden bu konuda geri durmayı tercih ediyorsunuz?" sorusuna Rossmann’ın verdiği cevap aynen şöyle;

  "Şimdi konuşursam, kendimi tutamam. Herkes biliyor ki, görüşlerimi açıkça söylersem Türkiye'ye gitmemem gerekir ve oradaki çalışanlarımızla karşılıklı sorumluluklarımız var"

  Rossmann!.. zenginliğin kaç para eder, sıkıysa konuş.. 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Her şey güzel Adana’mız için”
“Her şey güzel Adana’mız için”
Güneş bebek
Güneş bebek "yutkunabilmek" için yardım bekliyor