Advert
PÜSKÜLLÜ BELA
Nevzat UÇAK

PÜSKÜLLÜ BELA

(central unit in the text - in the middle)

 

   Bu Kadir Mısıroğlu denen adam var ya, bu ülkenin püsküllü belası oldu..

“Ben” diyor, “Türkiye Cumhuriyeti'nden en itibarsız adamdım. Beni görüp de yolunu değiştiren ahbaplar biliyorum” 

   Yahu sen ne zaman itibarlı adam oldun ki!..

    Bırak itibarı Mısıroğlu, sen bu ülkenin başına Püsküllü bela oldun yahu.

    Şuna bak!. Diyor ki;

“Bir yatakta yattığım talebelikte arkadaş, bakan oldu beni tanımadı. Birisi tanıştırdı. O da hala hayatta. Bunları hep gördüm. Şimdi de Reisi Cumhur ziyaretime geliyor. Hele hele Diyanet İşleri. Şeyhülislam geliyor ziyaretime. En korkak müessese Diyanet'ti. Şu Şeyhülislam’ın beni ziyarete gelmesi var ya tarihi bir hadisedir. Ben vebalıydım. Kemal ilah. Ona karşı laf söyleyen birisini nasıl ziyaret edersin?”

 

  Terbiyesiz adam “Ben vebalıyım.Kemal İlah” diyor.. Senin ne b..k olduğunu bu ülkenin her ferdi biliyor..”Ulan utanmaz adam-KeşkeYunan işgal etseydi” diyen sen değil misin ? Atatürk”ün anasına hakaret eden sen değil misin ?

  BAHÇELİ HEP BÖYLE OLMALI

    MHP lideri Devlet Bahçeli, başımızın püsküllü belasına çok güzel cevap verdi, yetkilileri de uyararak.

  Dedi ki sayın Bahçeli;

 "Birlik beraberliğimizi çürütmeye başlayan bir akıntı hız kazanmaktadır. Atatürk üzerinden Cumhuriyet ile hesaplaşılmaktadır. Mukaddesata tahammülsüzlük sergilenmektedir. Türklük üzerinden millet ile hesap görülmektedir. Bitmiş, kapanmış ezan tartışması ile vicdanımız örselenmektedir. Türkiye üzerinde kumar oynanmaktadır. Bir yandan bunlar olurken, Diyanet İşler Başkanı'nın esef verici ziyareti gündeme oturmuştur. Cübbesini giyip, eline hediyesini alıp fesli Türk düşmanını ziyarete gitmiştir. Bunun hasta ziyareti olduğu Diyanet tarafından açıklanmıştır. Kimin, nerede, kimle düşeceği bizim tartışacak konumuz değildir. Fesli provokatör ziyaretinin tarihi manidardır. Diyanet İşleri Başkanı sorarım sana, bula bula 9 Kasım'ı mı buldun? Diğer günler torbaya mı girdi? Mustafa Kemal'e saldıran şahsı 9 Kasım'da ziyaret neyin nesidir? Yunan galibiyetine şükür diyen fesli münafığı 9 Kasım'da ziyaret etmek arka çıkmak, yanında olmak değil midir? Ne istiyorsunuz Cumhuıriyet'ten. Diyanet İşleri'nin görevi, vatansızları anma görevi değildir."

  Evet..Bahçeli tam da böyle dedi.. Dedi de, Atatürk tarafından millet dinini daha iyi anlasın diye kurduğu Diyanet İşleri Başkanlığı”nın Başkanı, hala o koltukta oturuyor..

  Sizce bunun anlamı nedir ?

  Hakikaten, Diyanet İşleri Başkanı”nın hala o koltukta oturmasının anlamı nedir ?

…………………

SONER ÇETİN”E BAYRAKLI ZİYARET

   Çukurova Belediyesi Başkanı ve Adana Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Soner Çetin”i dün Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim okulu Fotoğrafçılık Kulübü öğrencileri ile öğretmenleri Mustafa Üstündağ ziyaret etti..

   Sık sık böyle ziyaretler yapılıyor Başkan Çetin”e..Her ziyaret gibi, bu ziyaretin de bir anlamı vardı..Her öğrencinin elinde bir Türk bayrağı vardı.

   Çocuklar ve öğretmenleri biliyordu Soner Çetin”in vatan, bayrak ve Atatürk sevgisini.. Çocuklar ve öğretmenleri biliyordu Soner Çetin”in her ay öğrencileri Ankara”ya Anıtkabir”e gönderdiklerini, orada Atatürk”ün huzuruna çıkmalarını sağladığını..

   Bir Belediye Başkanı”nın görevinin, sadece yol, temizlik, park-bahçe düzenlemesi olmadığı Soner Çetin ile anlaşıldı.


ZEYDAN KARALAR YEŞİL SAHADA

  Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yerel seçimlerde geri sayım startından sonra kondisyon yüklemesi yapmak için  sahaya indi.

  Yeşil sahalara dönen Karalar”ın iyi çalım atması dikkat çekti..

  Çalıma, futbolda olduğu kadar siyasette de ihtiyaç vardır..Başarılar, sayın Başkan..

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"EYT’liler sahipsiz değil"
"Mesut Komiser"den Emir Kaan’a sürpriz ziyaret