Advert
Müritler uçuruyor !!!
Murat ÖZKARDEŞ

Müritler uçuruyor !!!

(central unit in the text - in the middle)

 

 

Toto başladı; yanlış anlamayın talih oyunlarından bahsetmiyorum. Siyasi anlamda toto diyorum!..Yerel seçimleri öncesinde aday adaylarının kulis çalışmaları alabildiğine devam ederken,  ne sosyal medya, ne yazılı ve görsel medya araçları, bu kadar etkili olamıyor…

Dün bir fısıltı duydum; döndüm Büyükşehir meclisine gittim orada da  meclis üyelerinden bir kaçı ile konuştum, Onlar da duymuş!..

Acele etmeyin fısıltıyı yazacağım;biraz daha peşreve devam edelim.

Seçim dönemlerindeki bu kulisleri çok seviyorum. Şimdi milletvekilliği ya da yerel seçimler fark etmiyor. Öyle bir piar çalışması yapılıyor ki, değme reklamcılara taş çıkartacak türden. Hatta, kulaktan kulağa yayılan fısıltılara geri dönüp kendileri bile inanıyor!!! 

Bence oldukça etkili bir yöntem; çünkü insan insanın kulağına fısıldıyor, yüz yüze konuşuyorsun ve etkileniyorsun. İster istemez de “ acaba” diye soruyorsun!

 Gelelim fısıltıya ; CHP’nin büyükşehir ve merkez  ilçe adaylarının kimler olacağına dair fikir  yürütmelerle çalkalandı dün Adana…

İddia o ki ; İlçe belediye başkanlarından birisi yerini koruyor, biri yerini kadın adaya kaptırıyor,Büyükşehir adayı olarak da bir milletvekili konuluyor. Diğer bir merkez ilçeye de bir meclis üyesi aday olarak gösteriliyor…

Kimse alınmasın diye isim vermiyorum ama olabilirliğini ve bu ilçelerin nereler olduğunu  birçoğunuz tahmin edebilirsiniz.

Şimdi gelelim kıssadan hisseye.

Adayları kim belirliyor; tabi ki genel merkez. Peki genel merkezden bu yönde bir açıklama var mı ? Henüz yok!  Eee o zaman bu laflar nereden çıkıyor ;  Şöyle izah edelim ; “Şeyh uçmuyor, müritleri uçuruyor!!!” 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"EYT’liler sahipsiz değil"
"Mesut Komiser"den Emir Kaan’a sürpriz ziyaret