Advert
Küfüre son
Ali AKILLI

Küfüre son

(central unit in the text - in the middle)

 

 

Derbi maç geride kaldı; Demirspor üzüldü, Adanaspor san dakikalarda gelen golle tabi ki  çok sevindi. Aynı şekilde Mavi lacivertli tribünler ile Turuncu beyaza gönül verenlerin duyguları da aynıydı. Bir taraf üzüldü, diğeri sevindi… Lakin derbi de iki kulübün taraftarlarına da ceza geldi. Tabi maç günü stada giden herkes  bu cezaların nedenini çok  iyi biliyor!!!                                                      Şimdi Adana’da aynı evde bile her iki takımı tutan, kardeşler olduğunu biliyor muyuz; evet biliyoruz. Çocukların bile babalarının tersine diğer takımı desteklediği oluyor mu ; oluyor…

Yani bu iki güzide kulübümüzün taraftarları arasında ekonomik ya sosyolojik açıdan  çok büyük farkla bulunmuyor. Her kesimden, her mahalleden hatta her evden taraftarları var. Eee peki bu karşılıklı küfürler neden?

Rekabet eskiden de vardı, şimdi de var ve gelecekte de var olacak.  Bu iki takımın bir birlerine yan bakmaları engellenemez. Aynı kenttin ve birbirlerine yakın komşu kentlerin takımları arasında böyle bir rekabet mutlaka olacak. Aslında bu rekabete çok da iyi oluyor. Ama tadında bırakınca, sahadakilere bırakınca.

İnsan kendi akrabalarına, hatta kardeşine  kötü söz kullanır mı ?  Kendi akrabalarımızdan örnek alalım;  hepsi ayrı takımı seviyor ve desteklemiyor mu ? Tabi ki evet ! O halde bu küfür olayını her iki takımın da tribünlerinden kaldırmamız lazım; Adanalıya da bu yakışır.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Her şey güzel Adana’mız için”
“Her şey güzel Adana’mız için”
Güneş bebek
Güneş bebek "yutkunabilmek" için yardım bekliyor