Advert
AK PARTİ İLE MHP ADANA’DA DİRENMEYE DEVAM EDİYOR
Nevzat UÇAK

AK PARTİ İLE MHP ADANA’DA DİRENMEYE DEVAM EDİYOR

(central unit in the text - in the middle)

 

Cumhur ittifakı yerel seçimlerde her ne kadar sorunsuz görünse de Adana hiçte öyle görünmüyor..

Edindiğimiz bilgiye göre, sayın Cumhurbaşkanı Adana konusunda sıkıntılı.. Bir taraftan Bahçeli ile ters düşmeme gayreti içerisinde, bir tarafta parti tabanının huzursuzluğunu yaşamakta..

Erdoğan’ın  dün parti Genel Merkezi’ne gelerek bizzat yerel seçim çalışmalarını görüşmeye başladığı, sıkıntılı Adana’nın da öncelikli gündem maddesi olduğu gelen haberler arasında..

  Genel Merkez’e yakın çevreler, “Adana Cumhurbaşkanımızın çok önem verdiği ve kazanmak istediği bir kent.. Yapılan kamuoyu yoklamalarında MHP adayı seçimi kazanamıyor.. Üstelik, bizim partililerimiz de aday çıkarılmaması halinde MHP’ye oy vermeyeceklerini söylüyor. Bu durumda, Adana yeniden masaya yatırılacak ve her iki genel başkanın görüşmesinde bu sorun çözülecek” diye konuştu..

  Adana konusunun 15 güne kadar çözüleceği, uzlaşma olmaması halinde her iki partinin kendi adaylarıyla seçime gideceği yönündeki görüşün ağırlık kazandığı da aynı kaynaklarca dile getiriliyor.

  Konunun ciddiyeti, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Fikret Yeni’nin daha kısa bir süre önce yeniden seçilmiş olmasına rağmen, Adana Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olmak için görevinden istifa etmiş olması.

  Bu da gösteriyor ki, Adalet ve Kalkınma Partisi, MHP ile Adana’da uzlaşamazsa seçime kendi adayı ile  girecek..

CHP’DE SON DURUM

    Cumhuriyet Halk Partisi, Adana’da da  ittifak kurdu denilebilir. Anakent’in adayı CHP’den olacak, ancak bazı ilçelerde İYİ Parti’nin adayları desteklenecek.. Hangi ilçeler diye sorulduğunda, aralarında Seyhan ve Çukurova ve Yüreğir’in olmadığı, buradaki seçimlerde CHP adaylarının destekleneceği söyleniyor..

  Peki İYİ Parti ne yapacak? O sorunun cevabı olarakta Sarıçam, Kozan, Karaisalı, Pozantı gibi ilçeler gösteriliyor..

………………..

 

İKİ ARKADAŞIMIZDAN GELEN İKİ MESAJ

   BÖLGE’nin 29. Kuruluş yıldönümü nedeniyle çok sayıda telefon ve mesaj aldık.. Meslektaşlarımızın tamamına yakını, mutluluğumuzu paylaştı, başarı dileklerini iletti.

  Bugün sizinle Adana’ya çok uzakta olan, özlem duyduğumuz iki arkadaşımızın mesajını paylaşmak istiyorum.

  Rıza Akın “Valla ben de sen ve Şahin Esendemir sayesinde Adana’yı yaşar oldum. Her yazınızda özlemim kabarıyor. BÖLGE’nin yeni yılı kutlu olsun, siz de eksik olmayın selamlar”

 Uzun süre Adana Anadolu Ajansı’nda görev yapan arkadaşımız Ramazan Durmuş ta şöyle diyor;

“Nevzat bey, gazetecilik sevdanı bilenlerdenim. Uzaklarda olsam da heyecanınızı hep hissettim. Nice yıllara..”

  Tüm okurlarımıza, dostlarımıza ve meslektaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum..

   Evet, gazetecilik bir sevdadır.. Gazetecilik yürekliliktir, dik durmayı başarabilmektir.. Bunlar olması gerekenlerdir. Ancak, hepsinden önemlisi gazetecilik büyük bir sorumluluktur.. Çünkü görevi halkı doğru haberlerle bilgilendirmektir .. Gazetecilik yürekli insanların işidir.. Çünkü gerektiğinde kurşunların leblebi gibi atıldığı yerde de, siyasetin içinde de, yolsuzluk ve talanların yapıldığı alanlarda da, bazan konserlerin verildiği yerlerde de bulunabilen, ön yargılarından akınarak okurlarına en doğru haberi verebilme işidir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Her şey güzel Adana’mız için”
“Her şey güzel Adana’mız için”
Güneş bebek
Güneş bebek "yutkunabilmek" için yardım bekliyor